مسئول مسلمانان آمریکا ممنوعیت بپردازد سیاست

مسئول: مسلمانان آمریکا ممنوعیت بپردازد سیاست

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی دریدگی قبح جامعه است ، مشکلات کشور با شعار و سر و صدا حل نمی‌شود

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دریدگی قبح یک جامعه هست، گفت: چالش‌های در هم تنیده کشور با تعقل، توجه کافی و دقت نظر حل می‌شود و با شعار و سر و صدا قاب

دریدگی قبح جامعه است ، مشکلات کشور با شعار و سر و صدا حل نمی‌شود

مشکلات کشور با شعار و سر و صدا حل نمی شود/دریدگی قبح جامعه است

عبارات مهم : قانون

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دریدگی قبح یک جامعه هست، گفت: چالش های در هم تنیده کشور با تعقل، توجه کافی و دقت نظر حل می شود و با شعار و سر و صدا قابل حل نیست.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در دیدار با همسران نمایندگان به مناسبت تولد حضرت فاطمه(س)، گفت: گاهی در شرایط امروز کشور عزیزمان ایران دریدگی می بینیم، این دریدگی حسن نیست بلکه قبح جامعه است.

وی افزود: در سنت اسلامی رعایت آداب ظاهری با احترام به دیگران گره خورده هست. نباید تحت هیچ شرایطی آبروی یک نفر را ریخت و به او ظلم کرد. در حدیث قدسی آمده است اگر کسی آبروی مومن را بریزد خداوند فرموده که خود را جهت جنگ با او آماده کند، لذا انسان جهت آموختن درس انسانیت باید در دل خود نسبت به دیگران باوفا باشد. این عنوان منوط به دوری از بخل و حسد و کار کردن انسان بر روی خود است.

رییس مجلس شورای اسلامی عدالت را به معنای اجرای قانون دانست و افزود: یکی از شاخصه های تحقق عدالت، اجرای قانون است به طوریکه در حکومت اجرای قانون افضل بر امور دیگر است.

لاریجانی با تاکید بر اینکه قانون عدالت را در کشور محقق می کند، به اصول ۶۲ تا ۱۰۰ قانون اساسی مربوط به مجلس اشاره و اظهار کرد: اصول متعدد قانون اساسی راجع به مجلس نشان می دهد که تنقیح کنندگان قانون در صدر انقلاب جایگاه والایی جهت مجلس قرار دادند تا بتوانند از حقوق ملت در برابر قوه مجریه و سایر بخش ها دفاع کنند.

وی توضیح داد: بر همین اساس یک نماینده می تواند در همه امور کشور اظهارنظر کرده و قانون وضع کند. از طرف دیگر در مسئولیت های متفاوت افراد می توانند جانشینی جهت خود و یا معاونی گمارند ولی چنین امکانی جهت نماینده مجلس وجود ندارد. نماینده نمی تواند کسی را جانشین خود کند و کارهایش را به افراد دیگر تفویض نماید.

رییس قوه مقننه اضافه کرد: مردم نماینده را گزینش کردند به همین علت او حق ندارد کارهایش را به کس دیگری واگذار کند و یا جانشینی در جلسات بفرستد. این نشان از اهمیتی است که نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران جهت منتخبان مردم قائل شده است است که اجازه ندارند اختیاراتی که مردم به آنها داده اند را به دیگران تفویض کنند.

وی با اشاره به وظایف نمایندگان در کمیسیون ها، صحن، شوراها و مجامع و حضور آنها در حوزه های انتخابیه، گفت: گاهی خرده می گیرند که آیا وقت نمایندگان باید جهت سر زدن به مناطق متفاوت صرف شود که اگر احزاب وجود داشته باشد دیگر مورد نیاز نیست نمایندگان به این مناطق روند. این حرف صحیحی نیست چون با این امکان مردم می توانند با نمایندگان رودررو صحبت کرده و پرسشها ارزش را بیان کنند. از آن طرف نیز نمایندگان در ارتباط مستقیم با مردم پرسشها را پیگیری می کنند، این دستاورد بزرگی جهت کشور محسوب می شود.

لاریجانی با قدردانی از همسران نمایندگان، گفت: در روزهای اخیر نمایندگان در صبح تا عصر در مجلس حضور داشتند تا کار بودجه را به اتمام برسانند. علاوه بر این آنها باید زمانی جهت حضور در مناطق حوزه های انتخابیه ارزش بگذارند که این کارها بدون حمایت خانواده ارزش امکان پذیر نیست و نمی توانند بدون این حمایت توفیقی در کارشان داشته باشند.

وی با ابراز امیدواری از اینکه این تلاش ها منشاء خیر جهت دهه بعدی انقلاب و سرعت بخشی کشور جهت اصلاح شرایط مردم باشد، گفت: بعضی از چالش های کشور به هم تنیده شده است که نمونه آن آسیب های اجتماعی هست. قطعا باید با تعقل، توجه کافی و دقت نظر این چالش ها حل شود چون با شعار و سر و صدا قابل حل نیست.

لاریجانی ادامه داد: کسانی که فکر می کنند پرسشها کشور را می توانند با پاسخ یک خطی حل کنند دچار خودفریبی هستند. باید چالش های متنوع در کنار توفیقات در کشور را مورد بررسی قرار داد، این عنوان به دقت نظر، نگاه علمی و آرامش در کشور نیاز دارد.

وی در عین حال گفت: تردیدی ندارم نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران با تکیه بر مردم و تجربه ۴۰ ساله اش و آشنایی از پرسشها می تواند چالش های آینده را حل کند و آرزوهای امام و شهدا را محقق نماید.

به گزارش ایسنا، رییس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به فرموده های پیامبر(ص) راجع به حضرت زهرا(س)، آن را نشان دهنده عظمت و مقام حضرت فاطمه(س) دانست و گفت: فاطمه زهرا (س)ریشه و اساس مکتب اسلام است و رشددهنده و پایدارکننده مکتب اسلام می باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید از ساحت حضرت زهرا (س)تقرب و معرفت را آموخت، گفت: هر چند پیدا کردن معرفت واقعی ساده نیست و شاید ممکن نباشد.

لاریجانی همچنین عدالت را پایه و اساس یک خانواده و جامعه خواند و گفت: اینکه رهبری مکرر روی عدالت تاکید دارند به این علت است که جهت استمرار و استقامت هر نهادی عدالت یک رکن است و روابط را تنظیم کرده و هر چیزی را جای خود قرار می دهد.

وی حضرت فاطمه زهرا (س)را مظهر عفاف عنوان و خاطرنشان کرد: اینکه انسان در زندگی با برخورداری از این فضیلت خود را به آن تسکین دهد، امر مهمی هست. مساله عفاف موضوعی است که جامعه را از دریدگی و گسستگی نجات می دهد.

لاریجانی در آخر گفت: در خانواده ای که عفاف باشد همبستگی هم خواهد بود. در جامعه ای که اساس آن بر پایه عفاف باشد نیز همبستگی زیاد کردن یافته و سوء ظن از بین می رود و همه جزء یک پیکر می شوند.

دریدگی قبح جامعه است ، مشکلات کشور با شعار و سر و صدا حل نمی‌شود

واژه های کلیدی: قانون | اسلامی | لاریجانی | قانون اساسی | علی لاریجانی | نماینده مجلس | مجلس شورای اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz